Blog


První slaná vysokoenergetická výživa pomůže pacientům s podvýživou

Čeští pacienti trpící v důsledku různých onemocnění podvýživou či rizikem podvýživy, kteří doplňují kalorie prostřednictvím potravin pro zvláštní lékařské účely, měli doposud k dispozici pouze hotové nápoje s různými sladkými příchutěmi. Na trhu je nyní dostupná první slaná vysokoenergetická výživa ve formě polévkových krémů.

MEDISENS je nový přípravek tohoto druhu na českém trhu, a to jak z hlediska formy, tak chuti. Jedná se o schválenou potravinu pro zvláštní lékařské účely, určenou k dietnímu postupu při podvýživě nebo při riziku podvýživy s vysokou potřebou energie a bílkovin. Pacientům s chronickými i akutními onemocněními tak může pomoci zvýšit příjem energie a bílkovin v rámci celodenní stravy v malém množství tekutiny. 

Z každého balení lze připravit tři plnohodnotné pokrmy ve formě husté polévky bez velkých částic. Příprava je snadná a rychlá – obsah sáčku se zalije horkou vodou a promíchá se tak, aby se nevytvořily hrudky. Takto připravený pokrm je možné použít také prostřednictvím gastrické sondy. Přípravek obsahuje 44 % sacharidů, 35 % tuků, 20 % bílkovin a 1 % vlákniny. 

První slaná vysokoenergetická výživa MEDISENS je aktuálně na českém trhu dostupná ve dvou chuťových variantách, a to jako žampionový a zeleninový krém, a je možné ji zakoupit za 129 Kč na www.medisens.cz. Pacienti ji mohou získat také na základě lékařského předpisu.

 

Tisková zpráva, 1. 9. 2020Pokračovat v sekci: Blog