Medisens


Mohu výživu MEDISENS® získat, i když nemám recept od lékaře?

MEDISENS® je možné zakoupit na našem E-SHOPU či v lékárně. Od 1. 9. 2020 vám MEDISENS® může předepsat ošetřující lékař (lékař s funkční licencí F016 - umělá výživa a metabolismus/ klinická onkologie, dětská onkologie a hematologie, radiační onkologie a onkogynekologie).

Kde je možné MEDISENS® zakoupit?

Výživu MEDISENS® je možné zakoupit přímo na našem E-SHOPU.

Aktuálně je dostupný také v lékárenské síti Dr. Max, která je výhradním partnerem produktů MEDISENS®.

Proč MEDISENS chutná jinak než běžné jídlo?

Přípravky MEDISENS® jsou potravinami pro zvláštní lékařské účely, určené zejména pro pacienty, u který je senzorické vnímání chutí velmi omezené. Takoví pacienti proto otřebují cítit chuť, která se zdravému jedinci může zdát oproti běžnému jídlu výrazná. Přípravky MEDISENS® však nejsou primárně určeny pro zdravé osoby. 

V jakých příchutích je výživa MEDISENS® dostupná?

Aktuálně se výživa MEDISENS® na český trh dodává ve dvou chuťových variantách, a to jako žampionový a zeleninový krém.

Proč je výživa MEDISENS® v prášku?

Je to nejen kvůli povaze použitých surovin, které umožňují rychle vytvořit dokonalou texturu polévky a následně snadnou konzumaci, ale také pro dosažení výtečné chuti a zachování optimální biologické hodnoty, a tedy i stravitelnosti použitých surovin.

Mohou výživu MEDISENS® užívat i lidé trpící alergií na lepek či celiaci?

Výživa MEDISENS® neobsahuje žádnou složku s lepkem, ale vyrábí se v závodě, který zpracovává i suroviny obsahující lepek. Z tohoto důvodu nemůže být označen jako "bezlepkový".

Mohou výživu MEDISENS® užívat i lidé trpící alergií či nesnášenlivostí laktózy?

MEDISENS® obsahuje izolovanou mléčnou bílkovinu a syrovátkový permeát (mléko), proto není vhodný pro pacienty trpící alergií na některé bílkovinné složky kravského mléka či nesnášenlivostí mléčného cukru-laktózy.

Mohou MEDISENS® užívat i děti?

Výživa MEDISENS® není určena pro děti mladší 3 let. Vždy je třeba MEDISENS® užívat pod kontrolou lékaře či nutričního terapeuta. Pokud tedy zvažujete podávání výživy MEDISENS® dítěti, nejdříve tuto možnost zkonzultujte s ošetřujícím lékařem či nutričním terapeutem.

Proč není MEDISENS® určen jako jediný zdroj živin v rámci celodenní stravy?

Výživa MEDISENS® má za úkol zvýšit příjem energie a bílkovin v rámci celodenní stravy v malém množství tekutiny (krému). Jeho cílem není doplnění vitaminů a minerálních látek, jejichž denní příjem je třeba více individuálně přizpůsobit zdravotnímu stavu pacienta a jeho medikaci. Předpokládá se, že MEDISENS® bude u pacientů kombinován i s dalšími přípravky klinické výživy podle aktuálních potřeb pacienta. I z tohoto důvodu se zdůrazňuje nutnost předchozí konzultace s lékařem či nutričním terapeutem, který celkově nastaví stravování pacienta tak, aby odpovídalo jeho individuálním a specifickým požadavkům.

Pokud si připravím porci krému MEDISENS® (zaliji prášek horkou vodou), do kdy nejpozději musím tuto porci zkonzumovat?

V takovém případě se doporučuje připravenou porci zkonzumovat nejpozději do 24 hodin od přípravy.

Pokud si porci (obsah sáčku) MEDISENS® rozdělím např. na dvě menší a spotřebuji pouze jednu část, jak dlouho mohu zbytek prášku skladovat?

V případě, že si obsah sáčku rozdělíte na dvě porce, doporučuje se spotřebovat (připravit) si je během jednoho dne. Po otevření sáčku je možné uzavřený obsah skladovat v suchu a chladu po dobu jednoho měsíce.

Proč je nutné polymerní výživu MEDISENS® užívat pod kontrolou lékaře či nutričního terapeuta?

Lékař či nutriční terapeut je schopen vyhodnotit celkovou situaci pacienta a navrhnout jeho stravování tak, aby odpovídalo dané situaci a jeho aktuálním výživovým potřebám.